Manchester United vazhdon serinë e fitoreve, mposht Aston Villën në udhëtim

19:32 | 11 Shkurt 2024

Manchester United  ka arritur një fitore të madhe në udhëtim tek Aston Villa, me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së 24-të në Premier League.

Rasmus Hojlund shënoi golin e parë në këtë ndeshje në minutën e 17-të, shkruan Arbresh.info.

Danezi po kalon formë të shkëlqyer duke shënuar gol në ndeshjen e pestë me radhë në të gjitha garat për ‘djajtë e kuq’.

Ndërkohë në minutën e 67-të, Douglas Luiz arriti të barazoj shifrat në 1-1.

Atëherë kur i duhet United, ai gjithmonë është aty, Scott McTominay u inkuadrua nga banka për të realizur gol në minutën e 86-të dhe për të ia dhuruar fitoren djajve.

Manchester United pas kësaj fitore arrin në kuotën e 41 pikëve dhe tani më është vetëm gjashtë pikë larg zonës Champions League.

Sfidën e radhës të drejtuarit e Ten Hag e luajnë ndaj Lutonit në udhëtim./Arbresh.info/